Na Téma

Zahraničí, aneb všechny mé sny.

24. června 2011 v 18:22 | JayNee


Po přečtení článku o roku v zahraničí na Krásná.cz jsem se rozhodla vyhledat si internetové stránky agentury AFS. Byla jsem uchvácena. Je to můj sen, studovat někde v zahraničí. Ideálně v Japonsku, je to skvělá příležitost, kterou nechci propásnout. Žít rok v cizí rodině, v cizí kultuře, poznávat tamní lidi, kulturu. Jediný problém jsou peníze. Za takový studentský rok bych musela dát 170 tisíc. A s příjmem mojí mamky, navíc když nežiju s tátou, i to za žádných okolností nemůžu dovolit. Fakt mě to mrzí, protože je to skvělá příležitost.
Příští rok jedu na výměnný pobyt do Francie, do městečka poblíž Paříže, moc se tam těším, ty lidi už znám, byli u nás letos. Sice jen na týden, ale takový zájezd může být skvělá příležitost poznat tu zemi a třeba začátek mých cestovatelských plánů.

Když se mě někdo zeptá, co je můj největší sen, řeknu mu dvě věci:
Žít alespoň rok v zahraničí, bud' v Japonsku, Číně nebo Latinské Americe. Jsou to nádherný země s nádhernou kulturou, a já je chci poznat.
A ten druhý? Stát se dobrovolnicí a pomáhat dětem v Africe. At' už s výstavbou těch škol, nebo jakkoli jinak. Prostě snažit se jim udělat lepší život. Dokonce bych si jednou chtěla adoptovat nějaké dítě z Afriky. Pomáhat mu, a tak.. A občas za ním jezdit. Bylo by to nádherný. Ale uvidíme, co přinese budoucnost. Snad mi alespoň jeden sen vyjde. Po základce půjdu na střední, doufám že se zaměřením na jazyky, protože miluju angličtinu, a francouštinu a španělštinu (ikdyž mluvím jen anglicky), no to se dá doučit. Po střední půjdu (ideálně) na výšku, když to nevýjde, chci odjet do zahraničí, třeba na půl roku, najít si tam nějakou školu, nebo práci. Snad se mi to povede. Já vím, chci toho moc, ale takové jsou prostě moje sny.

Na Téma - Rasismus

19. května 2011 v 9:37 | JayNee*Po přečtení jednoho článku na internetu jsem musela napsat, co si o tom myslím já.

Znám mnoho lidí, kteří se na rasově odlišné lidi dívají jako na 'něco fuj'.
Nechápu to. Vždyť nezáleží na rase člověka, pokud má dobré srdce. Ale to ostatní bohužel nevidí. Toho, kdo není 'stejný' mezi sebe neberou.Nedávno u nás byli francouzi. Někteří z nich byli míšenci - a hned se kamarádily jen mezi sebou.
Proč lidi rozlišují ostatní podle vzhledu? Vždyť na tom vůbec nezáleží. Alespoň mě.
Není důležitější charakter, povaha nebo chování, než vzhled?

Ano, lidská blbost je věčná.

VÁŠ názor?
 
 

Reklama